Fiziniams asmenims

Jeigu susiduriate su rimtais sunkumais grąžindami paskolas, bankas su Jumis nutraukė kreditavimo sutartį, gavote raštą iš antstolių ir jaučiatės nebepajėgūs patys išspręsti savo finansines bėdas, mes:

  1. Skundžiame antstolių veiksmus;
  2. Stabdome varžytines;
  3. Ruošiame dokumentus, reikalingus fizinio asmens bankroto bylai iškelti;
  4. Parenkame tinkamiausią bankroto administratorių lanksčiam bendradarbiavimui;
  5. Prireikus ruošiame procesinius dokumentus (ieškinius, atsiliepimus į ieškinius, prašymus, skundus ir kt.).
  6. Pasirūpiname tinkamu atstovavimu.

Fizinio asmens bankrotas

Pasinaudojimas fizinio asmens bankroto galimybe suteikia progą fiziniam asmeniui pradėti finansinį gyvenimą iš naujo. Fizinio asmens bankrotas gali būti inicijuojamas paties asmens, jei jis yra nemokus, t. y. nebegali įvykdyti savo skolinių įsipareigojimų, kurių mokėjimo terminai yra suėję, ir skolų suma viršija 25 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas minimaliąsias mėnesines algas (nuo 2016 m. sausio 1 dienos – 8750 eurų).

Bankrutuoti leidžiama fiziniam asmeniui, kuris yra sąžiningas ir nėra sudaręs jokių kreditorių teisėtus interesus pažeidžiančių sandorių. Bankrutuoti ketinančio asmens nemokumas negali būti atsiradęs dėl žalingų įpročių.

Šiame garso įraše – teisėjos komentaras apie fizinių asmenų bankroto procedūrą.

Dėmesio! Nuo 2016 m. sausio mėn. 1 dienos atsiradę pasikeitimai: nustatoma bankroto proceso trukmė yra trys metai. Įstatymu taip pat suteikiamos galimybės išsaugoti įkeistą turtą, sudarant susitarimą su įkaito turėtoju ir (ar) hipotekos kreditoriumi.

Sėkmingai pasibaigus fizinio asmens bankroto procesui visi likę nepatenkinti kreditorių reikalavimai yra nurašomi.

Konsultacijų metu supažindinsime Jus su teigiamais ir neigiamais fizinio asmens bankroto aspektais. Kartu priimsime teisingiausią ir Jums palankiausią sprendimą!